Στη μάχη του Europa League ΑΠΟΕΛ και Απόλλωνας

ΑΠΟΕΛ και Απόλλωνας ρίχνονται την Πέμπτη στην α΄ προκριματική φάση του,Europa League η αυλαία της οποίας ανοίγει απόψε με την αναμέτρηση ανάμεσα στην Ριτεριάι (Λιθουανία) και την Ντέρι Σίτι (Ιρλανδία).

Οι αγώνες της α΄ προκριματικής φάσης θα είναι μονοί και θα διεξαχθούν πίσω από κλειστές πόρτες.

Οι αγώνες της α` προκριματικής φάσης είναι οι ακόλουθοι:

Τρίτη 25/8
Ριτεριάι (Λιθουανία) – Ντέρι Σίτι (Ιρλανδία)

Τετάτη 26/8
Προγκρές Νίντερκορν (Λουξεμβούργο) – Ζέτα (Μαυροβούνιο)

Πέμπτη 27/8
Μάριμπορ (Σλοβενία) – Κολερέιν (Βόρεια Ιρλανδία)
Ζρίνσκι (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) – Ντιφερντάνζ (Λουξεμβούργο)
Ρόζενμποργκ (Νορβηγία) – Μπρέινταμπλικ (Ισλανδία)
Χάμπαρμπι (Σουηδία) – Πούσκας Ακαντέμια (Ουγγαρία)
Βέντσπιλς (Λετονία) – Ντιναμό-Αουτο Τιράσπολ (Μολδαβία)
Άαρχους (Δανία) – Χόνκα (Φινλανδία)
Δε Νιού Σέιντς (Ουαλία) – Ζίλινα (Σλοβακία)
Νέφτσι (Αζερμπαϊτζάν) – Σκούπι (Βόρεια Μακεδονία)
Νόμε Κάλιου (Εσθονία) – Μούρα (Σλοβενία)
Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος) – Σαμπουρτάλο (Γεωργία)
Παρτιζάν (Σερβία) – Ρίγκας Φουτμπόλα Σκόλα (Λετονία)
Στεάουα Βουκουρεστίου (Ρουμανία)- Σιράκ (Αρμενία)
Ολίμπια Λιουμπλιάνα (Σλοβενία) – Βίκινγκουρ Ρέικιαβικ (Ισλανδία)
Ζαλγκίρις Βίλνιους (Λιθουανία) – Πάιντε Λιναμέεσκοντ (Εσθονία)
Βαλέτα (Μάλτα) – Μπάλα Τάουν (Ουαλία)
Αμπερντίν (Σκωτία) – Ρούναβικ (Νησιά Φαρόε)
Μάλμε (Σουηδία) – Κρακοβία (Πολωνία)
Σαχτιόρ Σολιγκόρσκ (Λευκορωσία) – Σφίντουλ Γκεόργκε Σουρουτσένι (Μολδαβία)
Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία) – Ίλβες Τάμπερε (Φινλανδία)
Βαντούζ (Λιχτενστάιν) – Χιμπέρνιανς (Μάλτα)
Κέσλα (Αζερμπαϊτζάν) – Λάτσι (Αλβανία)
Μπόντο Γκλιμτ (Νορβηγία) – Κάουνο Ζαλγκίρις (Λιθουανία)
Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ) – Ζελέζνιτσαρ (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)
Λεχ Πόζναν (Πολωνία) – Βαλμιέρα (Λετονία)
B36 Τόρσαβν (Νησιά Φαρόε) – Λεβάντια Ταλίν (Εσθονία)
Χόνβεντ Βουδαπέστης (Ουγγαρία) – Ίντερ Τούρκου (Φινλανδία)
Μάδεργουελ (Σκωτία) – Γκλέντοραν (Βόρεια Ιρλανδία)
Κουκές (Αλβανία) – Σλάβια Σόφιας (Βουλγαρία)
Ντιναμό Μινσκ (Λευκορωσία) – Πιάστ Γκλιβίτσε (Πολωνία)
Χαφναρφιόρντουρ (Ισλανδία) – Ντουναΐσκα Στρέντα (Σλοβακία)
Σερβέτ (Ελβετία) – Ρουζόμπεροκ (Σλοβακία)
Χάποελ Μπέερ Σεβά (Ισραήλ) – Ντιναμό Μπατούμι (Γεωργία)
Φεχέρβαρ (Ουγγαρία) – Μποχίμιαν (Ιρλανδία)
Αλασκέρτ (Αρμενία) – Ρένοβα (Βόρεια Μακεδονία)
Ορντάμπασι Σιμκέντ (Καζακστάν) – Μποτοσάνι (Ρουμανία)
ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) – Σάιρινς (Μάλτα)
Πετροκούμπ-Χιντσέστι (Μολδαβία) – Μπάτσκα Τόπολα (Σερβία)
Τέουτα (Αλβανία) – Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ)
Σουμγκαγίτ Σίτι (Αζερμπαϊτζάν) – Σκεντίγια (Βόρεια Μακεδονία)
Μπόρατς Μπάνια Λούκα (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) – Σουτιέσκα (Μαυροβούνιο)
Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν) – Νόα (Αρμενία)
Ίσκρα Ντανίλοβγκραντ (Μαυροβούνιο) – Λοκομοτίβ Πλόβντιβ (Βουλγαρία)
Λοκομοτίβε Τιφλίδας (Γεωργία) – Ουνιβερσιτατέα Κραϊόβα (Ρουμανία)
Τζιλάνι (Κόσοβο) – ΑΠΟΕΛ (Κύπρος)

Κοινοποίησε